UMPT-10-06.5-L-V-S-W-TR
Contact Now
UMPT-10-06.5-L-V-S-W-TR
Product Category : Power to the Board
Wire Gauge : -
Features : Solder Retention
Product status : Active
Number of Positions : 10
Color : Black
Min Qty : 1
Connector Style : -
Number of Rows : 1
Connector Type : Header, Male Blades
Package : Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series : mPower™ UMPT
Mounting Type : Surface Mount
Pitch : 0.079" (2.00mm)
Termination : Solder
Manufacturer : Samtec Inc.
Description : CONN MPOWER 2MM MALE 10POS GOLD