FH12-16S-1SH(55)
Contact Now
FH12-16S-1SH(55)
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right
Number of Positions : 16 Position
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 500 mA
Contact Location : Bottom Contact
Series : FH12
Pitch : 1 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 1MM 16 POS R/A BTTM SMT GLD