FH12A-30S-0.5SH(55)
Contact Now
FH12A-30S-0.5SH(55)
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right
Number of Positions : 30 Position
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 500 mA
Contact Location : Top Contact
Series : FH12
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.5MM 30 POS R/A TOP SMT GLD