FH28H-80S-0.5SH(05)
Contact Now
FH28H-80S-0.5SH(05)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 80 Position
Series : FH28
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 80POS 0.5MM SMT GOLD