FH34S-6S-0.5SH(50)
Contact Now
FH34S-6S-0.5SH(50)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right
Number of Positions : 6 Position
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 500 mA
Contact Location : Dual Contact
Series : FH34
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 6POS .5MM SMT GOLD