FH33-28S-0.5SH(10)
Contact Now
FH33-28S-0.5SH(10)
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 28 Position
Series : FH33
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.5MM 28 POS SMT R/A NICKEL/GOLD FLASH