FH19SC-17S-0.5SH(05)
Contact Now
FH19SC-17S-0.5SH(05)
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 17 Position
Series : FH19SC
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.5MM 17 POS R/A SMT FFC/FPC THICK .3MM