FH35C-39S-0.3SHW(50)
Contact Now
FH35C-39S-0.3SHW(50)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Number of Positions : 39 Position
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 200 mA
Contact Location : Dual Contact
Series : FH35C
Pitch : 0.3 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 39P BCKFLP DUAL-SIDE FPC 0.3mm P 0.9mm H