FH12-12S-0.5SH(1)(98)
Contact Now
FH12-12S-0.5SH(1)(98)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Horizontal
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 12 Position
Series : FH12
Pitch : 0.5 mm