FH23-17S-0.3SHAW(05)
Contact Now
FH23-17S-0.3SHAW(05)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 300 mA
Number of Positions : 17 Position
Series : FH23
Pitch : 0.3 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.3MM 17 POS R/A SMT NO LEADS, GOLD FLASH