FH26W-15S-0.3SHW(99)
Contact Now
FH26W-15S-0.3SHW(99)
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Horizontal
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 200 mA
Number of Positions : 15 Position
Series : FH26
Pitch : 0.3 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 15P SMT HORIZ ZIF 1MM HGHT .3MM PITCH