FH19C-9S-0.5SH(99)
Contact Now
FH19C-9S-0.5SH(99)
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Number of Positions : 9 Position
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 500 mA
Contact Location : Bottom Contact
Series : FH19C
Pitch : 0.5 mm