FH33-40S-0.5SH(10)
Contact Now
FH33-40S-0.5SH(10)
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Horizontal
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 40 Position
Series : FH33
Pitch : 0.5 mm