FH26W-71S-0.3SHW(98)
Contact Now
FH26W-71S-0.3SHW(98)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Horizontal
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Number of Positions : 71 Position
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 200 mA
Contact Location : Bottom Contact
Series : FH26
Pitch : 0.3 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 71P SMT HORIZ ZIF 1MM HGHT .3MM PITCH