FH28D-74S-0.5SH(05)
Contact Now
FH28D-74S-0.5SH(05)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Horizontal
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 74 Position
Series : FH28
Pitch : 0.5 mm