FH39-45S-0.3SHW(10)
Contact Now
FH39-45S-0.3SHW(10)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Horizontal
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Current Rating : 200 mA
Number of Positions : 45 Position
Series : FH39
Pitch : 0.3 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors FPC ZIF CONN 45 POS SMT HORZ MNT