FH26-41S-0.3SHW(05)
Contact Now
FH26-41S-0.3SHW(05)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 200 mA
Number of Positions : 41 Position
Series : FH26
Pitch : 0.3 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.3MM 41 POS R/A SMT GOLD PLATED