FH52E-24S-0.5SH
Contact Now
FH52E-24S-0.5SH
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Number of Positions : 24 Position
Termination Style : SMD
Contact Plating : Gold
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Current Rating : 500 mA
Contact Location : Bottom Contact
Series : FH52
Pitch : 0.5 mm
Product : Headers
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.5MM 24P LNG MTL FITNG SMT VERT MNT