FH52-25S-0.5SH(99)
Contact Now
FH52-25S-0.5SH(99)
  • 1
Product Category : FFC & FPC Connectors
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Mounting Angle : Right Angle
Number of Positions : 25 Position
Termination Style : SMD
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Packaging : Reel
Contact Location : Bottom Contact
Series : FH52
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 25P 0.5MM PITCH R/A SMT, AU