SAKTC212L8F133FABKXUMA1
Contact Now
SAKTC212L8F133FABKXUMA1
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 80-TQFP Exposed Pad
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 1.17V ~ 1.43V
DigiKey Programmable : Not Verified
RAM Size : 56K x 8
Program Memory Type : FLASH
Connectivity : CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
Package : Bulk
EEPROM Size : 64K x 8
Program Memory Size : 512KB (512K x 8)
Oscillator Type : Internal
Peripherals : DMA, WDT
Product Status : Active
Core Size : 32-Bit
Mounting Type : Surface Mount
Series : TC21x
Supplier Device Package : PG-TQFP-80-7
Data Converters : A/D 14x12b SAR
Mfr : Infineon Technologies
Core Processor : TriCore™
Speed : 133MHz