MYC-C3354-256N256D-80-I-GW
Contact Now
MYC-C3354-256N256D-80-I-GW
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Active
Package : Box
Series : AM335x
Connector Type : 80 Pin
Size / Dimension : 1.970" L x 1.570" W (50.00mm x 40.00mm)
Mfr : MYIR Tech Limited
Module/Board Type : MPU
Co-Processor : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 256KB
Speed : 600MHz, 800MHz, 1GHz
Core Processor : ARM® Cortex®-A8, AM3354
Flash Size : 256KB EPROM
Description : ARM TI AM335X SOM, 256MB DDR3, 2
Contact Now
AM335x Embedded Module ARM® Cortex®-A8, AM3354 600MHz, 800MHz, 1GHz 256KB 256KB EPROM