APXC6R3ARA221MH70G
Contact Now
APXC6R3ARA221MH70G
Part Number : APXC6R3ARA221MH70G
Manufacturer : United Chemi-Con
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : APXC6R3ARA221MH70G.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : APXC6R3ARA221MH70G More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 6.7 mm
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 6.3 V
Voltage Rating (DC) : 6.3 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 18 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 8291 In Stock
Applications : Grid infrastructure Advanced driver assistance systems (ADAS) Aerospace & defense
Width : 8.3 mm
Length : 9 mm
Packaging : Cut Tape
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 3.3 A
Ripple Current (AC) : 3.3 A
Height - Seated (Max) : 6.7056 mm
Min Operating Temperature : -55 °C