MF-RX012/250U-F5-2
Contact Now
MF-RX012/250U-F5-2
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 10.5 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : MX-RX/250
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.12 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.12A 60V 6ohm Radial